FAQ - najczęściej zadawane pytania

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

FAQ - najczęściej zadawane pytania Empty FAQ - najczęściej zadawane pytania

Pisanie by Veneficium Nie Paź 23, 2016 6:57 pm

FAQ - (ang. Frequently Asked Questions) zbiory często zadawanych pytań i odpowiedzi na nie, mające na celu udzielenie danemu użytkownikowi serwisu internetowego pomocy bez konieczności angażowania do tego jakichkolwiek osób.

Lista pytań:
1. Dlaczego w oknie odpowiedzi na posta nie pokazuje mi się bbcode?
2. Dlaczego wkleiłem do odpowiedzi tekst przeklejony z worda/forum i po wysłaniu nie wygląda on tak, jak powinien?
3. Wkleiłem link do gifa do profilu, ale ten się nie pokazał. Czemu?
4. Ile realnych dni trwa doba fabularna?
5. Co zrobić kiedy forum mi się zacina/nie chce otwierać?
6. Jak rzucić kością?
7. Czemu w kodzie do CV / Kufra pokazują mi się dziwne kropki, chociaż kod wygląda w porządku?






Odpowiedzi:


1. Dlaczego w oknie odpowiedzi na posta nie pokazuje mi się bbcode?
W oknie odpowiedzi dostępne są dwa rodzaje podglądów: jeden pozwala podglądać posta w taki sposób w jaki będzie wyglądał faktycznie bez ujawniania kwadratowych nawiasów z kodami, a drugi pozwala zobaczyć go razem z kodem. Aby je dowolnie zmieniać należy nacisnąć ostatnią ikonkę nad polem odpowiedzi, wyglądającą jak kartka papieru z ciemnym wnętrzem. Po najechaniu na nią powinien pokazać się napis: "Switch Editor Mode".
Guzik ten znajduje się w tym miejscu.

2. Dlaczego wkleiłem do odpowiedzi tekst przeklejony z worda/forum i po wysłaniu nie wygląda on tak, jak powinien?
Poprzez opisane w odpowiedzi wyżej dwa tryby podglądów, jeśli tekst zostanie wklejony z innego nośnika lub chociażby z naszego forum z "nie wciśniętym" Editor Mode, to forum wprowadzi niezamierzone poprawki, by jak najbardziej upodobnić tekst do tego wklejonego. To znaczy, że jeśli np pisany tekst był w czcionce Times New Roman i miał ustawioną wielkość 12 (bo dobrze wyglądało to w dokumencie worda), to dokładnie tak samo przeklei się na forum - będzie w nie pasującej czcionce i mniejszej wielkości niż normalnie. Takie przyklejanie niszczy też np kody z KP, CV czy Kufrów.
Dlatego, by przykleić tekst tak, by forum nic z nim już nie zrobiło poza wasza kontrolą należy wcisnąć przycisk "Swich Editor Mode", tak by obrysował się on czarną ramką, jak na obrazku poniżej.
Guzik ten znajduje się w tym miejscu.

3. Wkleiłem link do gifa do profilu, ale ten się nie pokazał. Czemu?
Na Forumpolish link do obrazka/gifa musi zaczynać się od "http://". Jeśli ktoś wklei link bez tego początku, to nie będzie żadnego problemu, bo strona sama go sobie dopisze. Jednak z jakiegoś powodu nie czyta linków zaczynających się od "https://" i automatycznie dokleja do niego wspomniane "https:'' na początek i tym samym psuje cały link. Sprawdź więc czy ten problem nie dotyczy wklejonego przez Ciebie linku - jeśli tak to wystarczy usunąć początek "https://". Jeśli nie, to napisz proszę do Administracji - wspólnie rozwiążemy problem.
UWAGA: gif lub zdjęcie są niezbędne do poprawnego wyświetlania pól profilu.

4. Ile realnych dni trwa doba fabularna?
Jedna doba fabularna trwa pięć realnych dni i co tyle dni zmieniana jest data, pogoda i kwadra księżyca na ogłoszeniu głównym.

5. Co zrobić kiedy forum mi się zacina/nie chce otwierać?
W razie problemów z załadowaniem stron czy wysłaniem posta można spróbować zalogować się na stronie poprzez tryb "Incognito". Jeśli to nie podziała, to problem najwidoczniej wynikł bezpośrednio ze strony serwera i nie mamy na niego wpływu.

6. Jak rzucić kością?
1. Aby przejść do widoku modułu rzutu kością należy wcisnąć przycisk [ODPOWIEDŹ] znajdujący się pod oknem szybkiej odpowiedzi (czyli prawie na samym dole strony).

2. Otworzy się wtedy nowe okno umożliwiające napisanie wiadomości i dodanie do niej różnych dodatków, jak np Ankieta albo właśnie Rzut kośćmi. Moduł znajduje się poniżej ramki przygotowanej na treść, ale aby dokonać rzutu należy pamiętać, że w ramce musi znajdować się jakiś tekst! Albo post albo chociażby jedno słowo - jeśli ten wymóg nie zostanie spełniony post się nie wyśle.

3. W module rzutu kośćmi w pierwszej ramce z listą [Rzut kością #1]  wybieramy rodzaj kości, którą chcemy rzucić. Natomiast w kratce obok przygotowanej na treść [Dice rolls] wpisujemy cyfrą ilość kości, jaką chcemy użyć w jednym rzucie. Przyciskając plusika znajdującego się na samym końcu  [+] otwiera się drugi pasek o nazwie: "Rzuć kością #2" i jest on drugim rzutem, który również należny wypełnić tak, jak jego poprzednika - np. w przypadku, gdy postać rzuca drugie zaklęcie albo podejmuje ona dwie próby w jednym poście. Moduł pozwala na rzucenie w taki sposób dowolną ilość razy.

W kości k100 prezentowanej na tym forum wyniki, jakie możemy uzyskać wahają się pomiędzy 0 a 100.


7. Czemu w kodzie do CV / Kufra pokazują mi się dziwne kropki, chociaż kod wygląda w porządku?
Te dziwne kropki pojawiające się na środku tabliczek widoczne są jedynie na podglądzie posta - znikną od razu po wstawieniu. Nie należy się więc nimi przejmować.




Administracja uzupełnia ten dział na podstawie pytań zadawanych przez użytkowników.

Veneficium

Veneficium

Veneficium
Cytat : Jak wszędzie będziesz miał na skróty, to w końcu w ogóle przestaniesz chodzić.

Gif : FAQ - najczęściej zadawane pytania Giphy

Ranga : Pan i Władca

Punkty doświadczenia :

Punkty Życia :

Wiek :

Krew : Najczystsza

Narodowość : Światowa

Pieniądze :

Admin

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach