Zane Carrick

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Zane Carrick

Pisanie by Zane Carrick on Nie Lut 19, 2017 1:33 am

Zane Carrick

Informacje


1920.04.1997IrlandzkaHogwartPandaBarman mówiący, że piwo się skończyło

Aparycja


182 cm72 kg

Pierwszym, co rzuca się w oczy, gdy zwróci się uwagę na Zane’a jest co najmniej jeden kosmyk włosów uciekający z naprędce zaczesanego pompadoura. Jak sam twierdzi: “nawet jeśli się nie postaram i tak jakaś połknie, żeby poskakać”. Schodząc wzrokiem niżej można napotkać spojrzenie ciemnych, nieprzeniknionych oczu. Fizjonomię chłopaka uzupełniają wąskie, zawsze lekko uśmiechnięte usta, orli nos i ta niepodrabialna linia szczęki.
Zane jest raczej szczupły, choć to nie kwestia ćwiczeń i trzymania zdrowej diety, po prostu ma metabolizm mutanta. I wcale mu to nie przeszkadza. Na wolnym ubiera się przede wszystkim wygodnie, unika kołnierzy, krawatów, kantów i koturn (miały być pantofle, ale nie są na k i nie pasują…). I szczerze mówiąc nie przykłada do swojego wyglądu zbyt wiele uwagi, od prawie dwudziestu lat dobrze wie, że jest przystojny, kolejne dwadzieścia może mieć wyjebane.

Charakter


Jak Zane wygląda, każdy widzi, a jaki jest? To już trudniejsze pytanie. Zacząłbym od tego, że jest bardzo skoncentrowany na swojej osobie. Lubi mieć wygodnie, lubi dobrze zjeść, lubi się bawić, lubi się opierdalać. Szczególnie upodobał sobie wylegiwanie się z gibonami i słuchanie muzyki, co mógłby robić tak naprawdę non-stop, gdyby nie fakt, że jednak wypadałoby skończyć te studia. To działają te resztki rozsądku, które zostały gdzieś z tyłu jego głowy. Bo o ambicji możemy zapomnieć, tak szczerze. Chłopak “cierpi” na nabyty zespół amotywacyjny (czyli po ludzku - jest leniwą łajzą, a ponieważ cały czas jara, efekt ten się potęguje), co uniemożliwia mu jakiekolwiek konkretniejsze działania. Oprócz tych doraźnych, nie wymagających zaangażowania zbyt dużych sił i środków.
Mimo to jest całkiem uparty. Nie zrozumcie mnie źle, może ma wyjebane w większość czynności, które nie są niezbędne do przetrwania w dziczy, jaką jest Vene (np. regularne strzyżenie i dokładne czesanie włosów), ale jeśli musi postawić na swoim, robi to. Niezależnie, czy będzie się musiał kłócić z dzieckiem, spiemesowaną kobietą czy politykiem - postawi na swoim albo zginie próbując. A podbudowane inteligencją ego nie pozwoli na myśl, że mógłby jakimś cudem nie mieć racji. To się po prostu nie zdarza, jak Gwiazdka w czerwcu. Chyba, że zadziałają argumenty wyższe (piwo, marihuana, ładna dziewczyna, groźba śmierci w męczarniach).
Zane nie należy do ludzi przesadnie emocjonalnych. Owszem, posiada uczucia, często nawet całkiem gorące i szczere, ale nie lubi się na ten temat wywnętrzniać. Jeśli ktoś zasłużył na jego przyjaźń wie o tym i nie potrzeba do tego słów, chyba że zapewnił po pijaku o niezniszczalności i wyjątkowości owej przyjaźni, ale to podpada pod wypadki szczególne. Generalnie stara się być wiernym przyjacielem, ale ma bardzo niską granicę tolerancji. Każdy czyn powiązany w jakikolwiek sposób z jego osobą przechodzi przez surową i wnikliwą analizę. Przywykł już do zostawiania ludzi za plecami, więc z każdą kolejną osobą idzie coraz łatwiej. Z kolei w większość wrogów ma głęboko wywalone, chyba że chcą mu zrobić konkretną krzywdę, wtedy owszem, zareaguje, ale tylko doraźnie, bez angażowania zbyt dużych sił i środków.
PS. Denerwuje się również. Ale o tym się nie mówi. Ostatnio, gdy wpadł we wściekłość spalił swój dom, dom sąsiada i posterunek policji.

Plany i ambicje


Jak pewnie zdążyliście się już domyślić, Zane nie ma absolutnie ŻADNYCH planów. Obecnie celem jego życia jest przetrwać studia, najlepiej zdać je bez większych problemów (większych, co nie znaczy, że bez żadnych), znaleźć ciepłą posadkę, gdzie nikomu nie będzie przeszkadzało, że jest codziennie nastukany i wypija sześciopak piwa. No i ewentualnie jedna taka dziewczyna jeszcze z Hogwartu, ale to takie ciche marzenie.

Egzamin wstępny




Wydział Magii Eksperymentalnej II rok

Teleportacja





Zane Carrick

avatar

avatar
Cytat : "Oi, bartender, another one!"

Gif : .

Ranga : Always lucky

Punkty doświadczenia : 26

Punkty Życia : 100

Wiek : 19

Krew : Półkrwi

Narodowość : Irlandzka

Pieniądze : 60G

Wydział Magii Eksperymentalnej i Katedra Magicznego Sportu

Powrót do góry Go down

Re: Zane Carrick

Pisanie by Finta Mészáros on Wto Lut 21, 2017 1:10 am

AKCEPTUJĘ
kartę postaci wraz z teleportacją!

_________________

Finta Mészáros

avatar

avatar
Cytat : Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad, omija cię cała zabawa.

Gif : .

Ranga : Człowiek z ulotki

Punkty doświadczenia : 160

Punkty Życia : 98%

Wiek : 21

Krew : Półkrwi

Narodowość : Węgier

Pieniądze : 43G i coś

Wydział Magii Eksperymentalnej i Katedra Magicznego Sportu

Powrót do góry Go down

Re: Zane Carrick

Pisanie by Zane Carrick on Nie Lut 26, 2017 7:45 pm

Podanie o zaklęcia niewerbalne

Zane mełł w ustach niewypowiedziane przekleństwa. Nie tak, że wykazywał jakąś niesamowicie wielką siłę woli. Po prostu zaklęcie Adama Lindberga uniemożliwiało mu jakąkolwiek artykulację. I to nie tylko zaklęć, które mógłby wykorzystać do pokazania temu cholernemu czystkowi, że mimo swojego drzewa genealogicznego rodem ze średniowiecza nie dorasta mu do pięt w sztuce pojedynkowania się.
Żeby to nakreślić - do trzeciego roku nauki nie wiedzieli o swoim istnieniu. Dosłownie. Zane nie interesował się zbytnio uczniami spoza Ravenclaw, a Adam był Ślizgonem i to trochę wyrastającym ponad przeciętność przedstawicielem czystokrwistych nazistów. Nie mieli nawet okazji się spotkać, aż do zorganizowanego na ich trzecim roku Klubu Pojedynków. Pod kuratelą profesor Ailsy Flint nauczającej wtedy Obrony przed Czarną Magią i specjalisty od Zaklęć, profesora Flitwicka, ponad dwie setki uczniów w wieku od trzynastu lat wzwyż, rozpoczęła ćwiczenia w praktycznym wykorzystaniu czarów w symulowanych pojedynkach magicznych. Szybko wytworzyła się nieoficjalna liga najlepszych jego członków. Gdy wyłoniono najlepszych reprezentantów z każdego domu zorganizowano za zgodą dyrektor McGonagall (oczywiście przygotowany pod kątem bezpieczeństwa) oficjalny turniej dla najlepszych trzydziestu dwóch szermierzy zaklęć. Zarówno Zane jak i Adam nie ustąpili pola starszym uczniom i starli się w widowiskowym ćwierćfinale. Pojedynek trwał niemal piętnaście minut, w czasie których udało im się zdemolować cały teren ogrodzonej magiczną barierą areny. Zakończyli oczywiście eksplozją, gdy zdecydowali się obaj na użycie tego samego rodzaju magii. Potężny wybuch pozbawił obydwu przytomności, przez co oddali półfinał walkowerem.
Już trzy lata spotykali się co jakiś czas naprzeciwko siebie w kolejnych pojedynkach. Póki co bilans zwycięstw był na plus dla Irlandczyka (sto trzydzieści osiem zwycięstw do stu trzydziestu pięciu porażek), ale nie była to zdrowa rywalizacja. O ile Zane konsekwentnie zachowywał swoją przewagę nad Lindbergiem, nie obchodziła go jego osoba. Z kolei Adam nie potrafił przełknąć faktu, że czarodziej półkrwi jest od niego silniejszym szermierzem i na każdym kroku starał się uprzykrzać mu życie. I zawsze w którymś momencie kończyło się to na różdżkach w pozycjach bojowych.
I teraz Ślizgon go zaskoczył. Jęzlep skutecznie wyłączył go z konkurencji. Gdyby to chociaż było na jednym z oficjalnych pojedynków. Niestety, Lindberg przyszedł z kolegami, gdy Carrick ćwiczył na błoniach Hogwartu. Zdążył dobyć różdżkę i wymierzyć w przeciwnika, ale zaskoczony sam dostał pierwszym urokiem. Jego ciało przeszedł spazm bólu, gdy Adam zdał sobie sprawę, ze swojej przewagi. Zawsze lubił znęcać się nad pokonanymi.
Iskry wściekłości pojawiły się w ciemnych oczach Zane’a. Gdyby mógł najchętniej zabiłby tego gnojka, ale uniemożliwiał mu to sparaliżowany język. Pod wpływem kolejnej fali bólu upadł na ziemię. Spojrzał na trzech towarzyszy adwersarza, celujących w niego ze swoich różdżek.
Wpadł w szał.
Adrenalina w przeciągu paru sekund zabiła w jego głowie poczucie bólu. Zerwał się na nogi samą li tylko ślepą furią pokonując pętające go Niewybaczalne. Zamachnął się szeroko trzy razy, posyłając przydupasów Lindberga na ziemię. Drętwota nawet niewypowiedziana wystarczyła, aby słabi przeciwnicy przestali liczyć się w tej rozgrywce.
Adam z wytrzeszczonymi ze zdumienia niebieskimi oczami patrzył na rozgrywające się na jego oczach widowisko. Ułamek sekundy później odruchowo uskoczył na bok i sparował podwójny atak wymierzony w jego stronę. Zane wiedział, że to jest dużo trudniejszy przeciwnik i zastosował fintę w fincie wewnątrz finty. Ślizgon bez trudu odbił drugie lecące zaklęcie, nieco słabsze od tych, do których był przyzwyczajony w wykonaniu Krukona. Zgubił go fakt, że o ile pierwszej intrygi się spodziewał, to żadnego z ataków nie zapowiedział sygnał dźwiękowy. Adam, mimo że doświadczony szermierz, nie potrafił przewidzieć przeciwnika w stopniu umożliwiającym uniknięcie zaklęcia paraliżu, które spętało jego ciało. Zane, wciąż uniesiony zastrzykiem adrenaliny bez udziału myśli opanował temat, z którym szamotał się przez ostatnie pół roku zajęć z Obrony przed Czarną Magią. Napędzana bitewnym instynktem intuicja wyłapała impulsy elektryczne odpowiedzialne za kierowanie magią bez udziału bodźców wokalnych. Różdżka wiodła go sama przez otaczające go kłębowiska mocy magicznej, nakreślając jasne symbole kolejnych uroków. Trzecie, czwarte zaklęcie uderzyło w bezładnie leżące na ziemi ciało Adama Lindberga. Wreszcie upojony zwycięstwem nastolatek opuścił różdżkę.
Jednym machnięciem zdjął z siebie Jęzlep i splunął zbierającą się w ustach od parunastu minut plwociną.
- W sumie… jestem Ci chyba winien podziękowanie czystku. Następnym razem znowu Ci dokopię - wycedził, po czym splunął raz jeszcze w stronę ciał przeciwników i kulejąc ruszył w stronę powoli znikającego w zachodzącym słońcu zamku.

Zane Carrick

avatar

avatar
Cytat : "Oi, bartender, another one!"

Gif : .

Ranga : Always lucky

Punkty doświadczenia : 26

Punkty Życia : 100

Wiek : 19

Krew : Półkrwi

Narodowość : Irlandzka

Pieniądze : 60G

Wydział Magii Eksperymentalnej i Katedra Magicznego Sportu

Powrót do góry Go down

Re: Zane Carrick

Pisanie by Finta Mészáros on Sro Mar 01, 2017 12:53 am

AKCEPTUJĘ
podanie na niewerbalne B)

_________________

Finta Mészáros

avatar

avatar
Cytat : Jeśli przestrzegasz wszystkich zasad, omija cię cała zabawa.

Gif : .

Ranga : Człowiek z ulotki

Punkty doświadczenia : 160

Punkty Życia : 98%

Wiek : 21

Krew : Półkrwi

Narodowość : Węgier

Pieniądze : 43G i coś

Wydział Magii Eksperymentalnej i Katedra Magicznego Sportu

Powrót do góry Go down

Re: Zane Carrick

Pisanie by Sponsored content


Sponsored content



Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach