Budynek H (informacje i ciekawostki)

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Budynek H (informacje i ciekawostki)

Pisanie by Veneficium on Sro Paź 05, 2016 8:03 pm

BUDYNEK H


 • Nazwa: wzięta od pierwszej litery imienia znanego czarodzieja: Herpona Podłego. Był on jednym z pierwszych czarnoksiężników oraz stworzył pierwszego Bazyliszka podkładając kurze jajo ropusze.


 • Lokalizacja: ma kształt czworokąta i jest umieszczony w bliskiej odległości od gmachu biblioteki, na wysokości stołówki. 

 • Przeznaczenie: Jest to budynek przeznaczony do przekazywania głównie wiedzy teoretycznej. Umieszczone w nim sale i katedry nie są przystosowane do treningów.

 • Sale specjalne: 
  - Archiwum Nieudanych Transmutacji - jest to sala-przestroga, trzymająca pamiątki po nieudanych i nierzadko bardzo niebezpiecznych skutkach źle rzuconych zaklęć transmutacyjnych.
  - Obraz rektor Margfætlur - obraz przedstawiający byłą rektor uczelni, która nie zapomina codziennie serwować studentom moralizatorskich tyrad. Ponoć obraz skrywa tajemnicze przejście.
  - Klątwa Bibliotekarza - zamknięty składzik kryjący za drzwiami tabun wiecznie wściekłych, latających książek, mogących zaatakować każdego, kto choćby stanął za blisko.
  - Sala Witraży - neutralna sala pomagająca w przypomnieniu sobie najszczęśliwszych wspomnień z życia i przygotowania się tym samym do nauki przyzywania Patronusa.
  - Sala Życzeń - sala, o której istnieniu mało kto zdaje sobie sprawę, a która magicznie sprowadza w swoje progi wszystko, czego czarodziej pragnie, ale pobierając za to jego siły życiowe.

_________________

Veneficium

avatar

avatar
Cytat : Jak wszędzie będziesz miał na skróty, to w końcu w ogóle przestaniesz chodzić.

Gif :

Ranga : Pan i Władca

Punkty doświadczenia :

Punkty Życia :

Wiek :

Krew : Najczystsza

Narodowość : Światowa

Pieniądze :

Admin

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach