Pisarskie Taboo

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Pisarskie Taboo

Pisanie by Tallulah Rossreeve on Sob Sty 07, 2017 2:58 pm

Wpadłam ostatnio na pomysł ciekawej zabawy forumowej, która nie będzie tylko lekkim "nabijaczem postów", ale też będzie pomagała się rozwijać. Ćwiczenie przez zabawę jest, przynajmniej według mnie, najlepszą opcją, a więc do dzieła. O co chodzi? Już tłumaczę! :>


Pisarskie Taboo

Opis gry


Zabawa trochę różni się od tego, co mamy w klasycznym Taboo, przede wszystkim dlatego, że nie mamy tutaj podziału na grupy i nie chodzi o zgadywanie. Głównym celem jest rozwijanie umiejętności pisarskich, bo przecież zawsze może być lepiej.
W pierwszym poście pojawi się temat, który może podjąć kolejna osoba. Jej zadaniem jest opisanie konkretnej scenki, która będzie wpasowywała się w zadany przez poprzednią osobę motyw. Ale żeby nie było tak łatwo, dla utrudnienia należy zakazać używania pewnych słów - takich, którymi najłatwiej jest coś przedstawić. Liczba słów objętych tabu nie powinna być za długa.
Tematem może być wszystko - przedstawienie danej emocji, rozegranie odpowiedniej scenki, pokazanie jakiejś cechy, zwykłe opisanie przedmiotu. Grunt, żeby być kreatywnym i nie używać zakazanych słów. Uczmy się, szukajmy nowych zwrotów i nowych synonimów! Wszystko przed nami~.


Zasady gry


1. Temat następnego opisu powinien być przedstawiony tylko przez jedno słowo lub wyrażenie/związek frazeologiczny. Musi być zgodny z regulaminem forum, ale nie musi odnosić się tylko do jego tematyki.
2. Tekst przedstawiający opis nie powinien być ani zbyt długi, ani zbyt krótki. Proponuję przedział od 150 do 500 wyrazów (nie znaków!).
3. Liczba zakazanych słów powinna oscylować między trzema (3) a dziesięcioma (10).
4. Zakazane słowa powinny być związane z tematem. Nie powinno się blokować słów uważanych za najpopularniejsze.
6. Możliwa jest rezerwacja danego tematu, jednak po 24 godzinach od posta staje się ona nieważna.
7. Jeśli ktoś rezerwuje temat, to kolejny może zaproponować dopiero po uzupełnieniu posta z rezerwacją.
8. Każdemu użytkownikowi przypada tylko jedna rezerwacja na dzień, aby nie blokować innych osób chętnych do pisania.
9. Możliwe jest utrudnianie zadania poprzez dodawanie wariacji. Utrudnienia nie są obligatoryjne.
10. Nie ma zasady piątej!


Wariacje i utrudnienia gry


Ponieważ czasem lubimy sobie utrudniać życie, proponuję jako opcjonalne dodawanie różnych haczyków, które sprawią, że opis będzie trudniejszy do zrealizowania. Oto one:

1. Podwójna tematyka opisu - zamiast jednego słowa podajemy dwa. Oba powinny być przedstawione na równi, bez zwiększania liczby znaków danego opisu.
2. Większa liczba zakazanych słów - podwajamy i lecimy maksymalnie do dwudziestu (20). Mogą się w to wpisywać najpopularniejsze słowa.
3. Konkretna ilość słów - czyli "234 słowa, bo ja tak chcę!" i tym podobne. Można sobie zażyczyć opisu na konkretną ilość wyrazów. Wciąż nie powinno być ich więcej niż 500, ale minimalna ilość może gwałtownie spaść nawet do 20!
4. Twoja postać - opis musi w jakiś sposób nawiązywać do prowadzonej przez gracza postaci.
5. Wasze propozycje? :>


Nagrody?


Tutaj jest miejsce na mój mały apel do Administracji! Ponieważ uważam, że jest to na tyle kreatywny i wymagający sposób na zabawę, proponowałabym przyznawanie za posty w tym temacie choćby maleńkie ilości Punktów Doświadczenia. Żeby nie dopuścić do nabijania sobie PDków można wprowadzić limit na ilość odpowiedzi na dzień/tydzień dla każdej osoby. Jeśli nie PD, to może dostępy do danej lokalizacji albo inne bonusy (może związane z tematem opisu?). UvUZacznę sobie! :>

Temat: szczęście
Zakazane słowa: uśmiech, radość, pogodny/na, wesoły/ła, taniec, rekaks;


Tallulah Rossreeve

avatar

avatar
Cytat : Let it go!

Gif :

Ranga : Magiarcheolog

Punkty doświadczenia : 159

Punkty Życia : 100

Wiek : 19 lat

Krew : Czysta

Narodowość : Angielka

Pieniądze : 70 G

Wydział Obrony Przed Czarną Magią i Transmutacji

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach