Magiczny ogród botaniczny "Alice Hide&Guess"

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Magiczny ogród botaniczny "Alice Hide&Guess"

Pisanie by Veneficium on Sro Paź 05, 2016 3:07 pm

Spory i naprawdę widowiskowy park rozrywkowy i ogród botaniczny w jednym oparty wyglądem na opowieści "Alicja w Krainie Czarów" pióra Lewisa Carrolla. Niezależnie od pory roku park jest wiecznie kolorowy i kwitnący. Dzieli się na cztery obszary:

Krainę czarów:
Gdzie magicznie powiększone rośliny sprawiają wpędzają odwiedzających w osłupienie i poczucie bycia mikroskopijnymi. Znajdują się tam ogromne grzyby, po których można skakać i które prowadzą tym sposobem na szczyt największego grzyba, pełniącego rolę punktu widokowego, z którego widać cały park i sporą część miasta. Idąc dalej główną drogą można też natrafić na najbardziej ukwieconą i kolorową część parku botanicznego, która prowadzi Ścieżką Kwiatów aż pod bramę do zamku Królowej Kier.

 Ziemię Królowej Kier:
Część ogrodu w całości opanowanego przez róże, na samym początku jedynie białe, a im dalej w głąb tym bardziej i liczniej czerwone. Zamek królowej jest jedną wielką wieżyczką na której szczycie dopiero można dojrzeć ukryta ścieżkę prowadzącą do Karcianego Labiryntu. Labirynt jest wysoki i jego ściany są w pełni złożone z kart mierzących ok. trzy metry, które kołują naokoło samego środka gdzie znajduje się spora fontanna z ruchomymi rzeźbami wszystkich ważniejszych postaci z książki. W środku odwiedzający natrafiają na rzeźby lalek, które pomagają im wydostać się z labiryntu drugim wyjściem i wprowadzają ich do swojego domku.


Domek dla lalek:
To kolorowe, miniaturowe miasteczko, w którym największe budynki sięgają ok dwóch metrów. Odwiedzający kluczą pomiędzy małymi uliczkami i mogą zachwycać się oszałamiającą ilością detali i kunsztem wykonania wszystkich rzeźb, otoczonych przez młode drzewka owocowe. Niektóre z rzeźb laleczek się poruszają i czmychają spod nóg albo uprzejmie zaczepiają przechodzących - zwłaszcza dzieci. Na samym końcu miasteczka znajduje się spora ślizgawka, którą można zjechać bezpiecznie wprost na ziemie kapelusznika.

Strefę Kapelusznika:
W ostatniej strefie parku władze trzyma nieobecny Szalony Kapelusznik oraz dwie rzeźby które można przy dużym szczęściu przyuważyć: Popielica oraz Marcowy Zając. Jest to miejsce pełne trybików, nieco mroczne, choć wciąż nie noszące na sobie znamion horroru czy domu strachów. W królestwie Szalonego kapelusznika w centrum znajduje się ogromna fontanna na której wieczorami pokazywane są pokazy oraz puszczane są filmy. Ponad to znajduje się tam powolny spływ dwu i czteroosobowymi łódkami w kształcie ogromnych otwartych, wybebeszonych zegarków, które opływają park dookoła i przepływają przez wnętrze ogromnego grzyba w Krainie Czarów oraz katakumby zamku Królowej Kier - idealne miejsce na kilka upojnych chwil dla zakochanych.Wydarzenia:

Fontanna multimedialna
Soboty: 22:20 - 23:00
Specjalny pokaz różnokolorowych biczów wodnych, dopasowany do muzyki.


Wieczory filmowe
(16+)
Piątki i Soboty: 20:00 - 21:50
Różnego rodzaju filmy wyświetlane późnymi wieczorami na jednostajnej kurtynie wodnej. Repertuar na cały miesiąc jest wywieszony na bramie wejściowej do ogrodu.Godziny otwarcia:
Pn. - Sb.: 11:00 - 23:00
Nd.: 10:00 - 18:00CENNIK:

Bilet normalny - 1 Galeon

Bilet ulgowy (szkolny, studencki i seniorski) - 9 Sykli

Bilet rodzinny (2 dorosłych i co najmniej 1 dziecko) - 2 Galeony 10 Sykli

Wieczory filmowe (bilet dla 1 osoby) - 2 Galeony

_________________

Veneficium

avatar

avatar
Cytat : Jak wszędzie będziesz miał na skróty, to w końcu w ogóle przestaniesz chodzić.

Gif :

Ranga : Pan i Władca

Punkty doświadczenia :

Punkty Życia :

Wiek :

Krew : Najczystsza

Narodowość : Światowa

Pieniądze :

Admin

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach