Prof. Sharv

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Prof. Sharv

Pisanie by Sharv on Wto Lis 08, 2016 5:36 pm

Imię i nazwisko?*
Po prostu Sharv - tak nazywał się jako zwykły pies i tak mu już zostało.

Krew?*
Psia.

Wiek?*
53 lata

Ranga?*
Pracownik uczelni

Zawód?*
Wykładowca specjalizujący się w teorii transmutacji niekonwencjonalnej i eksperymentach magicznych wysokiego ryzyka.
Prowadzone zajęcia:
Eksperymenty wysokiego ryzyka - Wydział Magii Eksperymentalnej,
- Transmutacja niekonwencjonalna - Wydział OPCM i Transmutacji

Zakres magicznych umiejętności?*
Prof. Sharv nie potrafi używać różdżki i nie ma na to pozwolenia, więc w praktyce nie potrafi wykonać żadnego magicznego zaklęcia ani eliksiru, jednak posiada on szeroką teoretyczną wiedzę w temacie zaklęć transmutacyjnych, użytkowych oraz uzdrawiających. Dodatkowo jest bardziej odporny na magię (by zaklęcie na nim zadziałało na kości musi wypaść 10% więcej niż jest to wymagane). Dodatkowo dużo wolniej się starzeje.

Specjalna rola na fabule? Historia?*
Jest to specjalny, jedyny taki na całym świecie, pies, który zrobił w świecie magicznym karierę naukową i podjął się przekazywania wiedzy studentom. Potrafi on mówić, ale nadal, ku swojemu niezadowoleniu, ma on statut zwierzęcia i zakaz posiadania różdżki, nie przeszkodziło mu to jednak mocno się rozwinąć.

Na samym początku swojego życia był po prostu zwykłym psem należącym do jednego z wykładowców uniwersyteckich, który prowadził zajęcia na Wydziale Magii Eksperymentalnej. Stał się on jednak nieplanowaną ofiarą eksperymentu tamtejszych studentów, co w efekcie powiększyło diametralnie jego zdolności umysłowe i nadało mu zdolność komunikowania się w ludzkim języku. Skutków eksperymentu nie cofnięto na życzenie samego Sharva, który zdecydował już nie wracać do swojego pieskiego żywota, ciesząc się nowym, dużo bardziej eleganckim i lepiej zarysowanym charakterem. Początkowo pobierał nauki indywidualne u swojego właściciela, ale szybko stało się jasne, że zwierze przewyższy jego intelekt i Sharv musiał udać się w dziesięcioletnią podróż, podczas której poznał wielu znaczących badaczy i sławnych czarodziejów - między innymi samego Albusa Dumbledore'a. Stało się jasne, że pies albo przestał się starzeć, albo ten proces zachodził u niego niesamowicie wolno, więc po powrocie do Islandii niemal w ogóle się nie zmienił.
Po śmierci swojego drogiego właściciela i przyjaciela zarazem, objął on z powodzeniem jego stanowisko i od prawie dwudziestu lat wykłada na Międzynarodowym Uniwersytecie Magii i Czarodziejstwa "Veneficium"

Dodatkowe cechy?
Pomimo, iż obdarzono go zdolnością porozumiewania się z ludźmi, to nie zatracił możliwości swobodnego komunikowania się z innymi psami. Jest to jednak dla niego bardzo poniżające, więc naprawdę rzadko się do tego ucieka.

Ukryte ciekawostki?
Upoważniam do wglądu dla wszystkich:
- Sharv nie potrafi posługiwać się sztućcami, więc jest zmuszony dalej jeść jak zwykły pies, ale jest to dla niego upokarzające, wiec przyjęło się, że Sharv je sam i nikt się wtedy na niego nie patrzy. Historia znała przypadki, w których buntowniczy na tej płaszczyźnie studenci po prostu nie zdawali przedmiotu,
- ten konkretny wykładowca ma niezmiernie dobrą pamięć, nawet po tylu latach pamięta kto był, a kogo nie było na jego zajęciach.

Sharv

avatar

avatar
Cytat : Jeśli pies spojrzy na ciebie i nie chce podejść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się swojemu sumieniu.

Gif :

Ranga : Prof. Sharv

Punkty doświadczenia : 000

Punkty Życia : 100

Wiek : 53 lata

Krew : Psia

Narodowość : Islandia

Pieniądze : 100 G

Pracownicy Uniwersytetu

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach