Koła zainteresowań

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Koła zainteresowań

Pisanie by Veneficium on Wto Paź 04, 2016 9:43 am

Nie samą nauką student żyje a ciągłe imprezowanie bywa na dłuższą metę męczące, dlatego uczelnia daje swoim podopiecznym możliwość rozwijania się również poza zajęciami. Koła zainteresowań dzielą się na te, nad którymi pieczę sprawują profesorowie i mniej oficjalne, gdzie studenci sami organizują sobie czas. Warto pamiętać, że tego typu inicjatywy towarzyskie są dobrze odbierane przez władze uniwersytetu.KLUB WIELBICIELI LITERATURY WSZELAKIEJ

Spotykająca się zazwyczaj raz w miesiącu grupa stara się udowodnić, że sztuka czytania nie zanikła a poza podkręcznikami istnieje wiele innych książek wartych uwagi. Po głosowaniu, na którym studenci wybierają tytuł, nad którym ich zdaniem warto się pochylić, przychodzi czas na wspólną dyskusję, często połączoną z konsumpcją ciastek i słodkich napoi.
• Opiekun grupy:
• Miejsce spotkań: brak


KLUB MIŁOŚNIKÓW PĘDZLA I DŁUTA

Artystyczne duszyczki o specyficznym postrzeganiu świata za wszelką cenę starają się pozostawić po sobie spuściznę. Wspólne malowanie, rzeźbienie i inne formy kreatywności wypełniają niemal cały wolny czas grupy, co roku dążącej do zorganizowania własnej wystawy.
• Opiekun grupy:
• Miejsce spotkań:


NUTY I BATUTY

Uświetniająca swoimi występami wszystkie oficjalne wydarzenia grupa, której członkom żaden słoń na ucho nie nadepnął. Przy pomocy anielskich tonów i subtelnych dźwięków wprawia słuchaczy w stan uniesienia, często doprowadzając do katharsis. Chociaż zdażały się ponoć roczniki, które prędzej doprowadzały do głuchoty...
• Opiekun grupy:
• Miejsce spotkań:


STOWARZYSZENIE NIEUMARŁYCH POETÓW

Ludzie którzy wiedzą, że dzięki słowom tworzyć można najznamienitsze pejzaże. Przy pomocy metafor i subtelnych rymów potrafią uchwycić to co nieuchwytne i sięgnąć dna ludzkiej duszy. Albo grafomanii... Od kilku lat chętnie przyjmują w swoje szeregi również prozaików.
• Opiekun grupy:
• Miejsce spotkań:


KINOMANI

Ci, którzy w przesuwających się na ekranie obrazach potrafią dostrzec sztukę. Omamieni barwą i dźwiękiem,  nie zapominają jednak o treści i po wspólnym seansie chętnie poświęcają czas na dyskusję na temat obejrzanego filmu i kinematografii ogólnie. To oni odpowiedzialni są za większość organizowanych dla studentów pokazów plenerowych, a właściciele kina chętnie odwdzięczają im się zaproszeniami na darmowe seanse.
• Opiekun grupy:
• Miejsce spotkań: Kino braci Lumière


TEATR WCALE ABSURDALNY

Zrzesza głównie tych, którzy wiedzą, że wystarczy odrobina wyobraźni aby przenieść się w miejsca na codzień niedostępne i stać się kimś innym. Członkowie tej grupy jak nikt inny potrafią zakłócić codzienne życie uniwersytetu swoimi improwizowanymi scenkami a po kilku wpadkach z eliksirem wielosokowym są pod stałym nadzorem władz uczelni, któremu z resztą wprawnie umykają...
• Opiekun grupy:
• Miejsce spotkań:


KLUB POJEDYNKÓW

Chociaż rozwój duchowy stanowi bez wątpienia wielką wartość, warto czasem skupić się na tym co nie tylko przyjemne, ale też pożyteczne. Historia wiele razy udowodniła, że samoobrona jest umiejętnością, którą powinien posiadać każdy czarodziej, a tylko dzięki regularnym ćwiczeniom można zyskać biegłość w machaniu różdżką i stosowaniu uników. Wszystkie spotkania odbywają się oczywiście przy zachowaniu szczególnej ostrożności i zasad fair play.
• Opiekun grupy: Coro Purdy
• Miejsce spotkań: Zewnętrzny Podest Pojedynkowy, Duża Sala Treningowa, (okazjonalnie) Dzika Menażeria.
Klub pojedynków - Zasady:
1. Klub Pojedynków powstał dla studentów MUMiCz, by mogli oni pod nadzorem profesora, zwanego później opiekunem, sprawdzić swoje umiejętności walki, myślenia abstrakcyjnego, oraz użycia zaklęć ofensywnych jak i defensywnych.
2. Wszyscy członkowie Klubu Pojedynków zobowiązani są do okazywania wzajemnego szacunku wobec siebie jak i opiekuna nadzorującego pojedynki, oraz zobowiązują się do wypełniania jego poleceń.
3. Opiekun Klubu ustala terminy spotkań jak i zasady, jakie będą panowały podczas Pojedynków. Każdy, kto zdecyduje się wejść na Podest Pojedynkowy zobowiązuje się przestrzegać ustalonych wcześniej przez Opiekuna reguł pojedynkowania się. W przypadku, gdy ktoś złamie ustalenia, Opiekun ma obowiązek przerwać pojedynek i wyciągnąć odpowiednie konsekwencje wobec niesubordynowanego członka Klubu.
4. Trzy kary czy też trzy ostrzeżenia udzielone przez Opiekuna Klubu skutkują miesięcznym szlabanem na pojawianie się na spotkaniach Klubu. Jeśli ukarany członek Klubu po miesiącu dalej będzie sprawiał kłopoty zostanie usunięty z listy członków Klubu, a gdy będzie chciał wrócić, będzie musiał stoczyć Pojedynek z Opiekunem i go wygrać. Opiekuna uznaje się za pokonanego wówczas, gdy po wymianie pięciu zaklęć przeciwnik dalej stoi na nogach. Zasadę tę stosuje się tylko wówczas gdy wyrzucony członek Klubu chce do niego wrócić.
5. Członkowie Klubu Pojedynków obowiązani są do zwracania uwagi na stopień zaawansowania swojego oponenta jak i na rocznik, który reprezentuje jego przeciwnik.
6. Członkowie Klubu Pojedynków mają obowiązek powiadomienia Opiekuna Klubu o swojej nieobecności lub też niemożności stawienia się na spotkaniu Klubu. Członkowie Klubu nie muszą podawać przyczyny swojej absencji.
7. W czasie spotkań Klubu wszyscy jego Członkowie jak i Opiekun są sobie równi. Uprasza się o nieużywanie form grzecznościowych, gdyż one tworzą niepotrzebną barierę pomiędzy Członkami Klubu, a ich Opiekunem. Zasada ta traci moc w chwili zakończenia spotkania Klubu Pojedynków.
8. Podczas spotkań z użyciem skrzyni z Boginem, wyjść terenowych lub też wizyt w pokoju z Magiczną Menażerią, Członkowie Klubu Pojedynków zobowiązani są do bezwzględnego przestrzegania zaleceń jakie ustalił Opiekun Klubu przed przystąpieniem do wykonywania określonego zadania.
9. Spotkania Klubu Pojedynków nie służą do załatwiania zatargów pomiędzy Członkami Klubu. Jeśli Opiekun zauważy, że Studenci lekceważą tą zasadę momentalnie przerywa Pojedynek, ogłasza remis, a sam staje do Pojedynku najpierw z jednym, a potem drugim uczestnikiem walki na zaklęcia. W takim przypadku nie obowiązują reguły, jakie zostały ustalone z uczestnikami Spotkania podczas jego rozpoczęcia.
10. Każdy Członek Klubu Pojedynków po wejściu na Podest Pojedynkowy musi się ukłonić przed swoim przeciwnikiem. Ta zasada obowiązuje obie Pojedynkujące się osoby. Brak ukłonu skutkuje brakiem zgody na rozpoczęcie Pojedynku.
11. Za koniec Pojedynku uznaje się rzucenie przez jednego z Pojedynkujących się zaklęcia Pericullum. Pojedynek może zostać przerwany również przez Opiekuna Klubu, bez podania przez niego przyczyny przez którą postanowił rozdzielić dwóch walczących, lub też jeden z czarodziei Pojedynkujących się będzie zbyt zmęczony, by rzucać zaklęcia.
12. Klub Pojedynków jest miejscem, w którym studenci mogą w kontrolowanych warunkach poczuć się jak Aurorzy lub też Członkowie Brygady Uderzeniowej, jednak nie mogą podczas Pojedynków używać zaklęć Czarnomagicznych oraz Zaklęć Niewybaczalnych. Jeśli któryś Członek Klubu użyje zakazanej grupy Zaklęć zostaje wykluczony z Klubu, bez możliwości powrotu do niego.

Autor: Coro Purdy


Opiekę nad klubem/stowarzyszeniem można przejąć fabularnie w >>Biurze Spraw Naglących<<. Tam też można złożyć podanie o założenie nowego klubu]

PODANIE:
Kod:
[b]Nazwa klubu/stowarzyszenia:[/b]
[b]Ilość członków:[/b] (na start co najmniej czterech)
[b]Cel istnienia/misja:[/b]
[b]Miejsce spotkań:[/b]


Ostatnio zmieniony przez Veneficium dnia Wto Gru 06, 2016 12:53 pm, w całości zmieniany 1 raz

Veneficium

avatar

avatar
Cytat : Jak wszędzie będziesz miał na skróty, to w końcu w ogóle przestaniesz chodzić.

Gif :

Ranga : Pan i Władca

Punkty doświadczenia :

Punkty Życia :

Wiek :

Krew : Najczystsza

Narodowość : Światowa

Pieniądze :

Admin

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach