.: REGULAMIN :.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

.: REGULAMIN :. Empty .: REGULAMIN :.

Pisanie by Veneficium on Czw Lis 03, 2016 11:13 pm

A jak ADMIN

1. Administracja ma zawsze racje.
2. Jeżeli Administracja nie ma racji, to patrz punkt 1.
3. To był żart.
4. Administracja to ludzie z krwi i kości, więc nie są nieomylni, oraz nie są no-life'ami i nie będą dostępni 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.
5. Ale będą często. Bardzo. I będą patrzeć.

B jak Bardzo-nie-lubi

6. Nikt nie lubi kłótni, dlatego jakiekolwiek wyzywanie się lub obrażanie (poza fabułą) będzie karane surowo i bezlitośnie.
7. To samo tyczy się wyśmiewania kogokolwiek z powodów religijnych, kulturowych, koloru skóry, poglądów politycznych i egzystencjalnych, orientacji, koloru bielizny i innych.
8. Nikt nie lubi też obrazków rozciągających forum, więc wielkość avatarów ma wynosić 250x400, a ew. obrazków w podpisach nie może przekraczać: 450x200.
9. Kolejną rzeczą, której nikt nie lubi, jest zacinające się forum, więc administracja prosi o powstrzymanie się przed sporządzaniem podpisów z kilku ruchomych obrazków.

C jak Chyba-wiadome

10. Bilokacja jest dozwolona, ale dopiero po przekroczeniu 20 postów fabularnych. Postać może znajdować się fabularnie w maksymalnie trzech miejscach.
10,5. Wyjątkiem od powyższego, są ew. zajęcia, misje albo eventy.
11. Karty Postaci powinny być pisane samodzielnie, jeśli do Administracji dojdzie potwierdzona informacja o plagiacie postać będzie natychmiastowo kasowana.
12. Login powinien składać się z imienia i nazwiska postaci.
13. Należy dbać o to jaką wiedzę posiada autor, a jaką postać i mieć na uwadze, że jest pomiędzy nimi spora różnica.
(Np. Jeśli stworzona postać fabularnie nie przykłada się do nauki, nie powinna odpowiadać na pytania wykładowców pełną podręcznikową definicją na temat, którym się nie zajmuje/nie interesuje się, ponieważ jest to niemożliwe i kompletnie nierealistyczne)
14. Na forum obowiązuje zawarte w Uniwersum Harry'ego Pottera Prawo Gampa: za pomocą magii nie da się wyczarować znikąd jedzenia, picia oraz pieniędzy.

D jak Dawać-przykład


15. Posty powinny być schludne oraz poprawne gramatycznie i interpunkcyjnie. Poziom forum zależy od jego graczy, więc byłoby nam miło, gdybyście pomogli utrzymać go wysoko.
16. Forum nie jest nastawione stricte na SL (Second Life), a na ciągły rozwój oparty na zdobywaniu Punktów Doświadczenia postaci, za pomocą których można wykupywać dla niej różne profity. Zdobywać je można na eventach, misjach, oraz za udział w kołach naukowych oraz zajęciach – dlatego Administracja zachęca do brania w nich udziału.


E jak Elokwencja

17. Dla niektórych elokwencja, dla innych 'lanie wody' - nieistotne: na forum nie obowiązują wymagania co do długości pisania postów, więc można zarówno pisać elaboraty na całodzienne scrollowanie albo krótkie, pełne napiętej akcji notki. Prosimy jednak, by posty „trzymały poziom” i nie były jednozdaniowe. [patrz; pkt 15]

F jak Fabuła

18. Jej elementy dodane do uniwersum wymyślonego przez Panią Rowling są stworzone przez adminów, więc kopiowanie ich jest surowo zabronione.
19. Jest tylko jedna, więc proszę nie tworzyć żadnych 'Wolnych opowieści', oraz stosować się do niej.
(Np: Jeśli dane miejsce jest niebezpieczne, to znaczy, że jest naprawdę niebezpieczne i lepiej nie zapuszczać się tam np na beztroski spacerek.)
20. Zabrania się pisania na fabule bez posiadania zaakceptowanej Karty Postaci.


G jak Gadanie

21. Offtopowanie w nieprzeznaczonych do tego miejscach będzie karanie obcięciem kciuka~


H jak Hehe

22. Ten mroczny śmiech oznacza, że Mistrz Gry ma na całym terenie fabuły wolną rękę. To jego śmiech. Może zaskoczyć gracza zawsze i wszędzie. I od jego złośliwości zależy czy będzie to podczas waszej kąpieli czy na misji. Więc w razie swawoli w nieprzystosowanym do niej miejscu, trzeba być przygotowanym, że MG weźmie sytuacje w swoje ręce i zafunduje odważniakom jazdę bez trzymanki z udziałem pełnej dostępnej fauny i flory.

I jak Ideał

23. Wszelkie perfekcyjne jednostki nie mają tu prawa bytu, 'overpowerowanie' będzie karane ciężką ręką sprawiedliwości i będzie pociągało za sobą szkody dużo większe, niż te które można by zebrać bez naciągania możliwości postaci.

J jak Jagniątka

24. 'Świeżaczki', czy też Nowi Gracze (jak zwał tak zwał) są tu zawsze mile widziane. Jakiekolwiek przytyki, wyśmiewanie, czy przepędzanie ich będzie pociągało za sobą konsekwencje.
25. Również jakiekolwiek prześladowania są w bardzo złym tonie.

K jak Klęcie

26. Na rzucanie mięsem na fabule, zarówno w dialogach jak i opisach, jesteśmy skłonni przymknąć oko.
27. Za to turniej na wyzwiska w tematach pozafabularnych będzie kończył się publicznym upokorzeniem w postaci całodniowego trzymania się za ręce.

L jak Łamanie-regulaminu

28. Lepiej nie - taka nasza rada.

M jak Miłość

29. Uprawianie jej na fabule jest dozwolone, ale w ogólnych granicach dobrego smaku, oraz musi być poprzedzone widocznym napisem: '+18'. Przy okazji wszelkie kopulacje i nadmierne macanki na SB będą karane kickaniem i banem.

N jak Nieobecności

30. Jeśli gracz będzie nieaktywny bez usprawiedliwienia przez okres dłuższy niż 3 miesiące, konto zostaje przeniesione do nieaktywnych, a Karta Postaci do archiwum.

O jak Ostrzeżenia

31. Każdy gracz ma ich trzy, po nich następuje Nagana. Ale ona jest tylko jedna. Dalej jest już tylko banicja.
32. Specjalnym rodzajem ostrzeżeń są te, którymi Administracja obdarowuje za niestosowanie się do rzeczywistości i sytuacji stwarzanych przez Mistrza Gry – nasi informatorzy, którzy na jakiś czas utknęli w Szpitalu Św. Munga, twierdzą, że w stu procentach przypadków skończyło się to bardzo źle.

P jak Pacjenci

33. Jeśli postać zostanie ciężej zraniona, obowiązuje ją kilkudniowy odpoczynek, nikt nie może zostać natychmiast magicznie uleczony bez wizyty u lekarza, w szpitalu, która będzie spisana fabularnie (tylko Mistrz Gry może określić ilość dni (nie fabularnych, tylko realnych) których potrzebuje, by choć nieco wydobrzeć). Służy to nadaniu walkom i obrażeniom prawdziwości.
34. Wyjątkiem są postacie, które same są uzdrowicielami i mogą do pewnego stopnia zoperować się na własną rękę.


R jak Racje

35. Każdy je ma i każdy ma prawo ich bronić. Admini nie są dyktatorami, dlatego, nawet do każdego punktu regulaminu można się odwołać i wdać w dyskusje - kto wie, może pomożemy sobie nawzajem i coś naprawimy?

S jak Surowo-wzbronione

36. Kopiowanie jakichkolwiek tekstów znajdujących się na forum, ponieważ jest to równoznaczne z kradzieżą.
37. To samo tyczy się wszelkich obrobionych tu artów, pomysłów na eventy i konkursy oraz pomysłów na NPC.
38. Publikowanie treści pornograficznych, rasistowskich, nazistowskich, antysemickich, itd.
39. Czepianie się ludzi, którzy dołączają do już prowadzonej sesji bez pytania będących tam osób, jeśli sesja ta była prowadzona w miejscu publicznym, w którym osoba dołączająca miała pełne prawo się znaleźć. Ten punkt nie pojawił się tu dla złośliwości, ale dlatego, by nadać akcji więcej realizmu.
40. Zabrania się reklamy w tematach do tego nieprzeznaczonych.
41. Zabrania się tworzenie postaci z nadnaturalnymi zdolnościami bez zaakceptowania ich przez Administracje.
41.1. Dodatkowo zabrania się tworzenia ras i posiadania zdolności nie wchodzących w skład spisu.

T jak Talent

42. Uprasza się o nie przesadzanie z talentami postaci, ani z jej umiejętnościami. Tak samo jak z pieniędzmi - wszystko się kiedyś kończy.


U jak Uwagi

43. Wszelkie uwagi nie będą trafiały do kosza, ale będą na równi i tolerancyjnie rozpatrywane.
44. Administracja jest również łasa na nowatorskie pomysły, propozycje bestii, zaklęć, eliksirów, praw, i tak dalej, i tak dalej, jakie może wprowadzić do fabuły. Można walić z tym śmiało, ale prosimy dopiero po gruntowniejszym przemyśleniu.
45. Nowe subfora i lokacje zakładane są przez Administrację. W dziale z ogłoszeniami widnieje temat w którym można poprosić o stworzenie nowego miejsca, jednak  należy się najpierw upewnić, że podobne już nie istnieje.
Wyjątek stanowi off-top, gdzie gracze mogą zakładać tematy samodzielnie. Również w tym wypadku uprasza się jednak o ich nie dublowanie.

W jak Wyjaśnienia

46. Przyda się wyjaśnić wszędobylstwo MG, jakie zapewne dla niektórych może być męczące: To wszystko nie jest wadą. MG jest życiem i akcje nakręcać będzie jego nieprzewidywalność.
47. Nie posiadamy maksymalnych ograniczeń co do ilości kont, ale zależy nam, by nie wpaść w ciąg robienia kolejnych nowych postaci i porzucania starych.

X jak... X jest tajne...

Z jak Zastrzeżenia

48. Administracja zastrzega sobie możliwość zmieniania regulaminu, ale po uprzednim poinformowaniu graczy.
49. Mistrz Gry posiada licencje na zabijanie. Oczywiście dołoży wszelkich starań, by w niebezpiecznych sytuacjach doprowadzić postać do domu w jednym kawałku (a przynajmniej w tym większym), ale nie wykluczamy, że w chwilach, w których przeżycie graniczy z cudem albo kosmicznym fartem – ma pozwolenie na morderstwo bez premedytacji i odprawienie pochówku z honorami. Po raz kolejny; nie z powodu złośliwości, ale tego, abyście w pierwszej kolejności sami ze swojej strony dokładali jak najwięcej starań do tego, by przeżyć.

_________________
.: REGULAMIN :. TfPDeBK

Veneficium

Veneficium

Veneficium
Cytat : Jak wszędzie będziesz miał na skróty, to w końcu w ogóle przestaniesz chodzić.

Gif : .: REGULAMIN :. Giphy

Ranga : Pan i Władca

Punkty doświadczenia :

Punkty Życia :

Wiek :

Krew : Najczystsza

Narodowość : Światowa

Pieniądze :

Admin

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach