Poradnik dla nowicjuszy

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Poradnik dla nowicjuszy Empty Poradnik dla nowicjuszy

Pisanie by Veneficium on Czw Lis 03, 2016 11:11 pm

Przede wszystkim gorąco witamy Cię na naszym forum!
W kilkunastu prostych krokach postaramy się wytłumaczyć Ci jak poruszać się po forum i wskażemy najistotniejsze tematy, które z pewnością przydadzą Ci się przed i po zrobieniu postaci.


 1. Najważniejszą rzeczą, z którą należy się zapoznać przed grą na forum jest REGULAMIN.

 2. Kolejną rzeczą, która przybliży Ci realia forumowego świata, jest FABUŁA. Znajdziesz w niej zarówno rok, w którym obecny świat istnieje, jak i skrócone wprowadzenie do historii, którą pomożesz nam tworzyć.

 3. Pomocnym może być zapoznanie się z opisem GRUP I RANG, jakie obowiązują na naszym forum - zapoznasz się tam między innymi z tym co oznaczają niewielkie ikonki w lewym dolnym rogu avatara, które widnieją u zaakceptowanych użytkowników.

 4. Jesteś zainteresowany zrobieniem studenta albo pracownika uczelni? Zatem na pewno przyda Ci się poczytanie co nieco o STATUCIE UCZELNI oraz o SZKOŁACH CZARODZIEJÓW z całego świata, do których mogłeś wcześniej uczęszczać. Znajdują się tam wszystkie informacje o tych instytucjach, które przyda się znać.

 5. Jeśli natomiast chcesz zrobić po prostu mieszkańca miasta, to przyda Ci się zajrzenie do Zasiedmiogórogrodzkich miejsc pracy w okolicach LOKALI GASTRONOMICZNYCH, SKLEPÓW albo USŁUG.  
  Oraz do tamtejszych OSIEDLI, by znaleźć sobie miejsce dogodne do uwicia przyjemnego gniazdka.

 6. Aby sprawdzić ile pieniędzy dostaniesz na start oraz w jaki sposób możesz u nas zarabiać polecamy zajrzeć do tematu z GALEONAMI.

 7. Przed ustawieniem avatara i upatrzeniem sobie jakiegoś wyglądu, zalecamy najpierw sprawdzić czy nie jest on już zajęty przez jakiegoś innego gracza na LIŚCIE WIZERUNKÓW. Tam również i Ty możesz zarezerwować sobie wizerunek.

 8. Jeśli masz już wyklarowany pomysł na postać polecamy jeszcze zajrzeć do listy CECH DODATKOWYCH - mogą Cie one zainteresować i ewentualnie dopełnić charakter Twojej postaci.

 9. Wreszcie przyszedł czas na spisanie KARTY POSTACI dla studenta, dla reszty postaci lub dla NPC - szablon do nich pomoże Ci przygotować swojej postaci odpowiednią wizytówkę. Radzimy się przyłożyć, bo za starannie spisane Karty przewidziane są dodatkowe nagrody.

 10. Każdy z czarodziejów ma przygotowane PAKIETY STARTOWE - jest w nich lista dostępnych i darmowych dla wszystkich graczy zaklęć, eliksirów, bonusów do rzutów kością i punktów doświadczenia.

 11. Aby mieć lepszą kontrolę nad tym co Twoja postać potrafi, a czego nie, sporządź jej CURRICULUM VITAE dla studentów, dla pracowników uczelni lub dla pozostałych postaci - w nim znajdą się informacje na temat jej doświadczeń, lista jej zaklęć, eliksirów oraz osiągnięć i nagród.

 12. Aby usprawnić kontakt z Twoją postacią załóż sobie temat w POCZCIE. Za jej pomocą będzie możliwe odbieranie listów od innych postaci.

 13. Aby natomiast mieć kontrolę nad tym jakie przedmioty i ile pieniędzy posiada Twoja postać. Wypełnij jej KUFER i kontroluj go oraz pielęgnuj, bo to on będzie pilnował mioteł do Quidditcha, pieniędzy, nagród za misje oraz innych, przyjemnych i drogich sercu pamiątek. A nawet twojej różdżki! A co do wyboru swojej różdżki i bonusów jakie daje, zajrzyj do SPISU RÓŻDŻEK.

 14. Nadszedł czas, by zapoznać się ze zjawiskiem PUNKTÓW ŻYCIA, które pomogą Ci kontrolować kondycje zdrowotną postaci.

 15. Najważniejszą walutą, za którą możesz udoskonalać swoją postać i powiększać jej możliwości są PUNKTY DOŚWIADCZENIA. Owszem Twoja postać dostała już jakąś ich ilość na start, ale warto jest zobaczyć za co jeszcze podczas gry może je otrzymać.

 16. Skoro wszystko już wiesz pozostały tylko najważniejsze punkty niezbędne do rozwoju umiejętności twojej postaci, czyli NAUKA ZAKLĘĆ I ELIKSIRÓW oraz SYSTEM ATAKU I OBRONY oraz PRZEPROWADZANIA AKCJI FIZYCZNYCH i WARZENIA ELIKSIRÓW.


Jeśli masz jeszcze pomysł na to co mogłoby się znaleźć w tym poradniku, masz jakieś uwagi lub pomysły, to nie wahaj się kontaktować z Administracją.
Dziękujemy za przeczytanie, mamy nadzieje, ze ten temat pomógł ci się zaaklimatyzować i że zagrzejesz u nas miejsce na dłużej!

_________________
Poradnik dla nowicjuszy TfPDeBK

Veneficium

Veneficium

Veneficium
Cytat : Jak wszędzie będziesz miał na skróty, to w końcu w ogóle przestaniesz chodzić.

Gif : Poradnik dla nowicjuszy Giphy

Ranga : Pan i Władca

Punkty doświadczenia :

Punkty Życia :

Wiek :

Krew : Najczystsza

Narodowość : Światowa

Pieniądze :

Admin

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach