. : FABUŁA FORUM : .

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

. : FABUŁA FORUM : .  Empty . : FABUŁA FORUM : .

Pisanie by Veneficium on Pią Paź 21, 2016 1:50 pm

Jest rok 2016.
Minęło 18 lat od zakończenia Drugiej Wojny Czarodziejów, podczas której w Bitwie o Hogwart sławny czarodziej, Harry Potter, pokonał czarnoksiężnika zwanego Lordem Voldemortem. Śmierciożercy, którym udało się ocaleć w walce, zostali zesłani do Azkabanu i do świata czarodziejów z powrotem zawitała równowaga. Nawet jeśli liczni podwładni Lorda Voldemorta znaleźli wiernych naśladowców, zwanych Neo-Śmierciożercami, którzy na przestrzeni lat dopuszczali się łamania prawa, dręczenia społeczności niemagicznej i daremnych prób odtworzenia dawnej armii. Jednak za żadnym razem nie ujawnił się wśród nich odpowiedni lider i niewielkie grupki stosunkowo prędko rozbijano i odpowiednio karano.

W ciągu tych 18 lat poczucie bezpieczeństwa w świecie magii zostało odbudowane, ale młodzi czarodzieje, nauczeni przeszłością, zaczęli coraz liczniej rezygnować z przystąpienia do pracy zawodowej tuż po zdaniu OWUTemów i wybierać kontynuowanie nauki, by osiągnąć mistrzostwo w dziedzinie, w której zechcieli się rozwijać. Wyższe Szkoły Magii zaczęły przeżywać swoje złote lata, a lista magicznych zawodów wydłużyła się co najmniej o kilkanaście nowych, ciekawych pozycji.
Najpopularniejszą i jednocześnie najstarszą placówką edukacyjną, którą zaczęto wybierać, był Międzynarodowy Uniwersytet Magii i Czarodziejstwa "Veneficium", który jako jedyny otwierał swoje podwoje dla uczniów z całego świata, zapewniając im transport oraz edukacje i bezpieczeństwo. 

Niemniej spokój w szeregach czarodziejów nie na długo zazębił się ze spokojem wśród społeczności niemagicznej. Kryzys na tle religijnym, terroryzm i migracje są problemami, które może i nie dotyczą czarodziejów bezpośrednio, ale na pewno nie są sprawą, obok której ci mogą i potrafią przejść obojętnie. Za woalką codziennych spraw atmosfera polityczna jest napięta i wszyscy rządzący patrzą sobie na ręce. Przez pojedyncze kraje przechodzi fala protestów, ale póki co magiczne rządy nie mieszają się w decyzje swoich towarzyszy z niemagicznego świata. Mimo wszystko po czasie odświeżającego pokoju, wszyscy wewnątrz przygotowują się na najgorsze.
Nadszedł czas aby nowe pokolenie wyjrzało zza cienia starszego i stoczyło własne wojny oraz odnosiło własne małe i duże zwycięstwa.

_________________
. : FABUŁA FORUM : .  TfPDeBK

Veneficium

Veneficium

Veneficium
Cytat : Jak wszędzie będziesz miał na skróty, to w końcu w ogóle przestaniesz chodzić.

Gif : . : FABUŁA FORUM : .  Giphy

Ranga : Pan i Władca

Punkty doświadczenia :

Punkty Życia :

Wiek :

Krew : Najczystsza

Narodowość : Światowa

Pieniądze :

Admin

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach